Kauza Babiše a kauza Baráka je jako vejce vejci.

27. května 2016 v 8:34 | James Macik

Andrej Babiš kauza
je nepříjemně stejná
jako Barákova kauza, za komunistů.
Speciální schůze sněmovny, kde se očekávalo, že se Babiš bude kát, sypat si popel na hlavu a poníženě prosit, aby se mu odpustilo, a on se mohl propocený, ušlápnutý vrátit do vládního úřadu - za laskavého, leč přísného sledování, - se nějak naprosto nekonal.

Pro ty, kteří neslyšeli nic o panu Rudolfu Baráku - a to je dnes většina, bych uvedl nejprve jeho kauzu.

Barák nebyl blbec a výjimečně mezi komunisty mu to pálilo. Byl poslancem a v padesátých letech se stal ministrem vnitra. Koulel to nejen dobře s úzkou klikou vladařů, ale docela dobře i s poradci svazové země. Navíc si to posral, že byl v mezích možností populární. Rozumněl, vyzvedal, bránil, tancoval a popíjel se svými lidmi. Pomáhal také v mezích možností i obyčejným lidem. Mluvil sice naprosto korektně stranicky, ale bylo na něm vidět, že má něco za lubem. Navíc přehlížel ty blbečky kolem vlády a každý z nich cítil, že jimi jaksi opovrhuje i pohrdá jejich patolízalské podlézavosti. To všechno ovšem bylo v očích vedení a sovětských poradců jemu na škodu. Nemohli potřebovat chytrouška, který všechny ty pokřivence převyšoval o hlavu. Nakonec by požadoval od Svazu rozumnější odměny pro český lid, anžto Sověti platili takové ty almužny, aby se neřeklo za to, co Češi pro ně produkovali. A to, i když Češi se měli neskonale lépe, než špatným vedením rozvrácené sověty.

Jako náměstek vnitra si je tedy všechny nechal vylustrovat, prověřit jejich historii a nezvratnými fakty dokumentovat. Nestačil se divit, co se o nich dovídal. Naprosto každý měl nějaký utajovaný škraloupek. Nejhlavnější z nich president Toníček Novotnojc, nejenže prožil celou válku v koncentráku Mauthausen, ale udělal tam i dobrou karieru, coby kápo, - a byl dobře zapsaný u komandatury. Aby mohl trochu pomáhat soudruhům, musel se vůči ostatním silně ohánět dlouhou holí. Taky mu už toho jídla nekomunistům, moc nezbývalo a bylo to samá voda. V dokumentech i bylo kolik lidí přímo i nepřímo zabil.

Tak to šlo jeden po druhém a na každého z ůstředního výboru něco věděl. Jeden po druhém někoho za války udal, a někteří i podepsali spolupráci s Gestapem. Někteří donášeli jiným stranám a tajně s nimi sympatizovali, protože zkušený politik nesází všechno na jednoho koně. Okecávali si to různě, ale i podle jejich vlastních zákonů by měli viset. Všichni do jednoho odkloňovali a odcizovaly, na co jen dosáhli, a jako za mocnářství, se to svádělo na myši, kontrarevoluci a okolnosti. Jejich neschopnost vládnout lidu byla příslovečná. Tohle všechno Barák nejen viděl, ale měl to dobře podložený dokumenty ve svém nedobytném trezoru.


Nic netušíc, co Barák na ně chystá, na jedné stranické schůzce na "nejvyšší úrovni," se vladaři rozhodli, že Barákovi vytknou prohřešky proti nim, a on se bude kroutit, potit a prosit za odpuštění. Potom si nasype popel, máslo a jiné sračky na svou hlavu. Nakonec si všichni dají panáka, nebo i pět, či deset panáků, poplácají ho po zádech, půjdou domů se vyspat na příští "vladuření."
Oni si také pečlivě zaznamenají, jak se Barák kroutil, sypal si popel a máslo na hlavu, a budou mu to připomínat, kdyby zase chtěl vybočit z jejich řady.

Jenže co se nestalo:? Barák se nejen nekroutil, ale naopak přímočaře jim řekl, co si o nich myslí. Nesypal si popel na hlavu, ani máslo a ukazoval jim, že je na výši a že oni jsou opravdu blbečkové. Seděli tam u zasedacího stolu jako Lotova žena a ustrašené, zmoklé slepice. I zdálo se jim, že je konec a oni musejí abdikovat. Tím ovšem odejít od hojného "lizu." Pouze Toník Novotnojc to podchytil. Po Barákově odchodu praštíc při tom významně dveřmi, a začal do nich hučet, že teď se oni musí sjednotit, zvednout, vzchopit a toho parchanta Baráka zavřít, než si pustí hubu na špacír i jinde. Snad i doufal, že ho jako Slánského pověsí. Zavolali si dva "jenerály" z lidové armády a oni se poslušně vydali Baráka zatknout. Jenže on se jim vysmál do očí - a konečně jim někdo oznámil, že toho vola Baráka nemohou zavřít, protože je poslanec a má imunitu. Tak mu slušně poděkovali a šli zpět sdělit pučistům novinu. Jenže kampak na Toníka. Pěkně "Jenerály" zdrbal a div jim nedal přes hubu. Šel milého Baráka s nimi nakonec zatknout sám. Potom Baráka z ministra vnitra degradoval na vojína a vyloučil ho z vedení. Nakonec ho vyloučil i ze strany a ani se nikoho neptal. Barák doufal, že ho poradci Sovětů vyprostí, ale neuvědomil si, že i oni mají na něj pivku, protože jim nadhazoval, že Svaz okrádá český lid o biliony. Oni měli rádi ředitelé, co se moc nevzpouzejí a podepíší naprosto všechno, co jim k podepsání předloží. - Tenkrát však Barák už nedostal trest smrti jako Slánský a spol, ale seděl dlouho, protože byl chytřejší, než oni, a to se ve slušné společnosti nedělá. Tak to je Barákova aféra a můžeme to porovnat s Babišovou.

Nejenže se nekál, když to všichni ti vel-vašnostové očekávali, ale naopak jim začal předkládat jejich velice dobře podložené hříchy. Jak to tak bývá, nebylo jich málo a každý z nich byl v něčem namočený. Příkladně Benda, který tam víc jak dvacet let chrápe, proto se kamaráduje se Schwancou, bere miliony a robí v pracovní době děti, kterých měl před lety pět a dnes možná i víc. Jinak zatím za ta léta nevyprodukoval nic užitečného. Je to takový sluníčkář, budiž-k-ničemu, a předpoklad je, že natropí celému lidu těch škod ještě daleko víc. Je to on, co podal žalobu na pana presidenta, aby se omluvil ODS za to, že jim řekl pravdu. Všichni to uznávají, mimo několika set sluníčkářů, kteří by pana presidenta nejraději odkráglovali, kdyby za ním nestála většina národa. Jestliže k tomu dojde, a ta možnost tady je, doufám, že se opravdu celý národ konečně vzchopí a smete všechny ty sluníčkáře s povrchu zemského. Je to nic než pátá kolona škůdců národa.

Musím však uvést Babišův projev téměř celý, a dovolím si vypíchnout některé ty prohřešky, kterých se vladaři minule dopustili. Není mou vinou, že to vydá na tolik stránek. Obyčejný lid a všichni, kteří mají starost se stavem tohoto státu, by toto měli vydat zlatým písmem a hlavně se poučit, jak tito vladaři nás tunelují a bezostyšně kradou. Jsou to pouze hlavní kauzy a chybí tam mnoho prohřešků proti našemu lidu. Je to však začátek k nápravě. Ne, nemyslím si, že pan Babiš je se svatozáří. I on se dopustil nějakých chyb. Snaží se to ale napravit a nakonec i těch padesát milionů na Čapí Hnízdo je prkotina, která oproti těm prohřeškům jiných, nestojí ani za psí štěk. Navíc dodané peníze z Bruselu a ne poplatníky. Především nastavil těm rádoby mocným, nabubřelým šustrníkům zrcadlo. Už jen ten mimořádně svolaný a patřičně drahý sněm sněmců, kde se čekalo, že pan Babiš si bude sypat popel a máslo na hlavu, stál poplatníky víc jak milion. Že ano, pane Kalousku.

Kdyby sněmci mohli, tak jako kdysi v Kostnici, by pana Babiše degradovali a upálením vyloučili ze strany. Jenže on ta potvora má vlastní stranu a jaksi to nemůžou. Nemůžou ho také dost dobře vyhodit, neboť má sílu peněz a taky zastání mnoha. Ta EET, která jim velice leží v žaludku, se má teprve rozjet, a jim stíží okrádání státu a lidu. Ještě bych dodal, že článek přebírám z Parlamentních listů, které podle mne jsou velice vyvážené a až moc nestranné. Jsou jedny z mála medií, které dělají zpravodajství čest.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Andrej Babiš druhá část, v přiloženém odděleně 12 stránkovém článku. Zde je projev pana Babiše, vydaný v Parlamentních Listech, kde hezky jednu kauzu po druhé předkládá těm učedníkům vlády, jejich prohřešky, a dovolím si vypíchnout zeleně některé ty provinění, kterých se vladaři minule dopustili. Není mou vinou, že to vydá na tolik stránek a stejně je to ještě neúplný seznam těchto zlodějen, napáchaných na celém národě. Je to součást tohoto pojednání a jen proto že toho je hodně tak je uvedený v mém následujícím článku.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

´Toto je závažné prohlášení Místopředsedy státu a ministra financí A. Babiše o hlavních kauzách, které vladaři DLOUHODOBĚ provádějí a okrádají celý český národ.

Malé kausy jako případ soudruha Kocába, který obcoval s Lajlou a čeští poplatníci to platili jako mourovatí tím, aby se jí zalíbil, přihrával nepřizpůsobivým takové peníze, že se obyčejným lidem ani o tom nezdálo. Šlo tenkrát o miliardy, kdy některé nepřizpůsobivé rodiny braly měsíčně i stotisíce - a jejich hlava rodiny odpočívala ve vězení, - za další státní peníze. Nebo, Pan Nečas, který svého času zaměstnával svoji nynější ženu a ona po nocích dřela jako kůň (jeho slova). Dostávala přesčasové odměny v řádech milionů korun ročně - ovšemže z peněz daňových poplatníků, ale rozkoš měl pouze pan Nečas. Což mu osobně vyčítám.
Pan Dienstbier, který sedí zbytečně ve vládě strašně moc let - jedině kvůli svému papá a každý měsíc doslova krade ten svůj nehorázný plat a kašle na lidská práva svých vlastních lidí, kteří pracují za almužnu a berou penze ani ne patnácti tisíc. Či kauza prodání státního zlata vladaři, tlupou bankéřů a sígra Singera údajně v tu nejslabší dobu, jen aby měli oni na šampaňské, kraby s jikrami a kdoví co ještě.

Takových křiváren je nespočítaně a pan Babiš dokládá jen ty největší. Nastavuje zrcadlo těm nafoukaným blbečkům a vládním "činitelům". Zrovna jako soudruh Barák těm blbečkům, nafoukancům a sotva učednickým vladařům. To ovšem nevyřeší už nikdo, ale jen naštvaný lid, který je svrhne a nebude se s nimi mazlit stejně jako třeba pan Žižka.
Skončil bych slovy pana pastora Pythy: K čemu jsou nám všechny ty miliardové zbraně, když nemáme odhodlané muže, kteří by ty zbraně zvedli?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. K. | Web | 27. května 2016 v 9:11 | Reagovat

fajn blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama