Květen 2016

DRUHÁ ČÁST - PROJEV A. BABIŠE

29. května 2016 v 8:05 | James Macik

Druhá část ....................................... Andrej Babiš kausa
.........je nepříjemně stejná
jako Barákova kauza, - za komunistů.
Pokračování minulého článku. Musím však uvést Babišův projev téměř celý, a dovolím si vypíchnout některé ty prohřešky, kterých se vladaři minule dopustili. Není mou vinou, že to vydá na tolik stránek. Obyčejný lid a všichni, kteří mají starost se stavem tohoto státu, by toto měli vydat zlatým písmem a hlavně se poučit, jak tito vladaři nás tunelují a bezostyšně kradou. Vždyť toto přednesl ve sněmu místopředseda vlády - a to není rozhodně žádný blbec, na rozdíl od těch, o kterých tak naléhavě mluví. Že ano pane Sobotko, Dienstbiere, Bendle, Kralousku, Schwanco a něco pár stovek sluníčkářů, kteří nevidí obyčejnému lidu do huby a nevědí, co všechno oni musí spolknout. Je to hrůza - a ten projev prosím zlatým písmem, a knižně. Obyčejný lid by měl tento neúplný výklad doplnit a s tím, že už konečně vezmou cep, a tu slámu čistě vymlátí.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Pan Babiš: Vážená paní předsedající, vážené poslankyně, vážení poslanci, vážené dámy a pánové, hlavně k vám dneska budu mluvit. Doufám, že občané, naši voliči se dívají dneska na naši sněmovnu. Já jsem strašně rád, že tady můžu vystoupit a vysvětlit všechny okolnosti této bezprecedentní masivní manipulativní pečlivě naplánované a načasované kampaně kolem Čapího hnízda, která má jediný cíl. Abych skončil ve vládě, a vůbec abych skončil v české politice. Za tyto dva roky totiž už pochopila i ta zdejší tradiční politická nomenklatura, že já nelžu, nekradu, nejdu nikomu na ruku (Pokřik a smích vpravo.) a nikdo mě nemůže zkorumpovat. Ani hazardní lobby, pane Kalousku prostřednictvím paní předsedající. Uvidíme, jak budete hlasovat. Už se to blíží. To je důvod, proč tu nyní máme tuto pseudokauzu Čapí hnízdo, která vám najednou tak vadí. 8 let uplynulo.
A v tomto ohledu bych strašně chtěl poděkovat všem voličům, občanům. Tolik mailů a SMS jsem dostal těsně po volbách v říjnu 2013, kdy jsme uspěli. A nesmírně si toho vážím a děkuji vám. Vycházím i z toho, že mnohým lidem dochází, jakým způsobem jsou u nás některá média zmanipulována. Jak vytrhují informace z kontextu, jak spekulují a lžou. (Potlesk vpravo.)
A o tom všem bych chtěl tady dnes mluvit. Jak jsem vstoupil do politiky, začaly kampaně. Nejdřív StB začala před parlamentními volbami. Mohu jenom znovu prohlásit, že jsem nikdy nespolupracoval, nic jsem nepodepsal, a že jsem uspěl žalobou u bratislavského soudu. (Potlesk vpravo.) A že mě StB vyslýchala kvůli syrským fosfátům. Ano. Kvůli syrským fosfátům, protože Sýrie neměla peníze za tanky, které tam dodávala Hálova rodina pana Kalouska, přítele Asadovy rodiny, který vyvraždil desetitisíce lidí. Další kampaň byla biopaliva. Podpora biopaliv byla zavedena v ČR na základě závazku ČR, který vychází ze směrnice Evropské unie z roku 2003.
Ať se nám to líbí nebo nelíbí, je to závazné. A já jsem biopaliva nevymyslel. Vymyslela je EU na základě studie Goldman Sachs. V Goldman Sachs říkali, že barel ropy bude stát 200 dolarů. No nějak se netrefili. Jistě si všichni vzpomínáte na lživou kampaň z léta minulého roku. Lež o tom, že já na biopalivech dostávám pět miliard a další podobné nesmysly. To je sprostá lež, kterou Kalousek opakoval stokrát. Je to lež, protože výrobci biopaliv dotace nedostávají. Ty dostávají spotřebitelé. To znamená každý, kdo tankuje na čerpací stanici. Rád bych připomněl, že první víceletý program podpory uplatnění biopaliv v dopravě byl schválen 25. února 2008. A to pravicovou vládou pánů Topolánka a Kalouska. Naše koaliční vláda schválila pouze prodloužení tohoto programu na roky 2015 a (až?) 2020. A to s pozitivním dopadem do státního rozpočtu, kdy náklady na biopaliva v roce 2014 byly 2,2 miliardy korun a v roce 2015 klesly na 2 miliardy korun a v roce 2016 změna legislativy znamená faktické ukončení prodeje podporovaných biopaliv a náklad státu dosahuje desítky tisíc korun. Takže dneska se už žádná vysoko obsahová biopaliva neprodávají a to díky nízké ceně ropy.

Střet zájmů. Další z vykonstruovaných kampaní je kampaň o mém střetu zájmů. Ano, mám střet zájmů. Ale já ho nezneužívám. (Bouřlivý potlesk od pravicových poslanců.) Já jsem do politiky nechtěl. (Opět bouřlivý potlesk a smích zprava.) Vy jste mě zplodili. (Opět smích od poslanců ODS a TOP 09.) ODS a zkorumpovaný Kalousek, symbol korupce.
Místopředsedkyně PSP Jaroslava Jermanová: Pane ministře, prosím, abychom nesklouzávali do osobních útoků.
Místopředseda vlády ČR a ministr financí Andrej Babiš: Jo, omlouvám se. Moje činnost v politice má na moje firmy jenom negativní dopad. Příští rok oslaví Kostelecké uzeniny sto let. A za 99 let se v jejich výrobcích nenašla jehla a za poslední měsíc dvakrát. To je zajímavé, asi není - (Opět smích v poslaneckých lavicích.) Podle mých firem - doufejme, že vám ten smích vydrží až do konce. Podíl mých firem na obchodu se státem je zanedbatelných 1,7 %. Chovám se při hlasování na vládě a ve Sněmovně a na Ministerstvu financí striktně podle zákona o střetu zájmů. Přesto jsem neustále napadán za to, že moje firmy soutěží hlavně u Lesů České republiky, jejichž výběrová řízení jsou podle žebříčku sdružení EconLab při Univerzitě Karlově hodnocena jako vůbec nejvíce transparentní výběrová řízení v této zemi. Minule se pan ministr Jurečka s tím chlubil a já myslím, že má pravdu. Stejně byla hodnocena výběrová řízení u státního podniku Čepro. Společnost Uniles, která je součástí koncernu Agrofert, provádí pro státní lesy těžební práce a zpracovává dřevo. V roce 2014 získala tato společnost z celkových 33 zakázek Lesů České republiky pouze osm zakázek. O rok později vyhlašovaly Lesy České republiky dvě výběrová řízení. V prvním získal Uniles 12 z celkových 57 zakázek a v druhém tendru u deseti zakázek neuspěl ani jednou. Chvála bohu. Soutěží se jenom o cenu a soutěží desítky firem. Takže celkově v tendrech Lesů České republiky v letech 2014 a 2015 získala společnost Uniles o 25 % lesních ploch méně než před mým vstupem do politiky a menší má i objem tržeb z těžby.
Pojďme na dotace. Prosím vás, kdo vymyslel dotace? Přece EU. Ne, Kalousek ne, Evropská unie. (Potlesk z řad poslanců TOP 09 a ODS.) Kalousek fungoval tak, že nám je zastavili, ale k tomu se dostanu. Ale já s tím nemám problém, nechť zruší všechny dotace. My jsme podepsali nějakou dohodu s EU a do této země nateklo 540 miliard. Takže ODS začala tvrdit, že dostávám víc dotací, než kolik odvádím na daních. Účelově odstranila odvody na sociální pojištění a na zdravotní pojištění a také v rámci systému zdravotního pojištění.

A jak je známo, hlavním zdrojem peněz pro vyplácení důchodů, páni důchodci, jsou přece odvody na sociální pojištění. A ze zdravotního pojištění jsou zdrojem na peníze pro platy lékařů, sestřiček a zdravotního personálu. Jsou tedy příjmem veřejných rozpočtů. ODS to dobře ví, ale účelově lže. Za posledních devět let odvedly moje firmy do veřejných rozpočtů částku 19,66 mld. korun a na dotacích z českého státního rozpočtu za stejné období devíti let obdržely 1,89. Takže méně než desetinu, tak už nelžete, že dostává moje firma více dotací, než odvádí.
Do rozpočtu EU odvedly moje firmy za posledních devět let 15,88 mld. korun a obdržely 4,28 mld. korun. Celkově tedy za devět let moje firmy odvedly do evropských rozpočtů včetně rozpočtu ČR 35,54 mld. korun a obdržely 6,17. Což je téměř šestkrát méně.
Ale co je vůbec nejdůležitější. Všechny moje firmy dostávají dotace podle stejných pravidel jako každé jiné české firmy v chemii, potravinářství, dřevařství nebo jiných oborech, ve kterých moje firmy podnikají. Stejné je to v dotacích v zemědělství. Moje firmy dostávají dotace na hektar stejnou částku jako každý český zemědělec. V roce 2015 to bylo cca 5 700 korun na hektar a stejně dostávají dotaci na každou krávu, mléčnou, masnou, na každé kuře a prase, takže se to dá přesně spočítat. Kontroluje to EU. Moje firmy nejsou upřednostňovány, hrají podle stejných pravidel. Naopak dostávají o 5 % méně než podniky do 1 100 hektarů. To je pravda.

Když skončila kampaň ODS o střetu zájmů, začala pro změnu kampaň proti mé osobě návrhem TOP 09, podle kterého by se firmy, ve kterých vlastní ministr české vlády více než 10 %, nemohly účastnit státních zakázek. Zároveň byl připraven návrh, podle kterého ministr české vlády nemůže vlastnit ve firmě více než 40 %. Určitě vnímáte, že TOP 09 a ODS nemají jiný program než útoky a kampaně proti mně a našemu hnutí ANO. Toto je navíc bezprecedentní útok na všechny podnikatele a živnostníky v ČR, kteří by se chtěli účastnit věcí veřejných a věnovat čas a energii práci pro naši zemi. Útok profesionálních politiků, kteří nikdy transparentně nepodnikali, nezaměstnávali lidi a neměli za ně zodpovědnost. Výsledkem může být jen to, že lidem, kteří celý život tvrdě pracovali, aby realizovali smysl svého života a předali své dílo svým dětem, je zamezeno se podílet na veřejném životě ve prospěch všech občanů. Přitom všude na světě je trend opačný. V Americe máme ve finále Donalda Trumpa. V Americe byl nejúspěšnější starosta New Yorku podnikatel Michael Bloomberg, kterého jsem potkal minulý rok ve Francii a ten má dokonce zpravodajské televize. Ve Francii je dnes nejpopulárnější politik Emmanuel Macron. A i v dalších evropských státech se objevuje v politice stále více lidí, kteří v životě již něco dokázali a svoje zkušenosti a znalosti mohou a umějí zúročit v práci pro stát. Samozřejmě, že takoví lidé jsou hrozbou těm, kteří v životě sami nic nedokázali a živí se jen politikou.
Jsem překvapen, že i když naše koaliční vláda je po dvouletém vládnutí jednou z nejúspěšnějších vlád v historii naší země, moji koaliční partneři spolupracují s opozicí v přijímání antibabišovských zákonů, což mě upřímně mrzí. Chápu, že pro mnohé politiky je Agrofert trnem v oku, něco, co nedokáží ani pochopit, a tak mají snahu to buď zpochybnit, nebo zničit. Avšak já v tomto ohledu musím říci, že zatímco ostatní velké firmy mají svá sídla v daňových rájích, Agrofert sídlí v ČR a také zde platí daně. Za 23 let jsem vybudoval firmu, která má dnes přibližně 35 tisíc zaměstnanců a 205 firem u nás i v zahraničí. Za rok 2015 má nekonsolidovaný obrat 231,5 mld. korun a co je důležité, celý holding má transparentní strukturu a nemá žádné offshore společnosti.
Také jako jedna z mála českých firem dostává dividendy od svých zahraničních dceřiných společností. Od roku 2006 do roku 2015, tedy za 10 let, obdržel Agrofert ze zahraničí, když peníze přišly do České republiky, 22,9 mld. korun dividend. To jsou peníze, které naše firmy v zahraničí vydělaly, a my jsme ty peníze vzali do České republiky. Pro ilustraci uvádím, že do České republiky přišlo za stejné období celkem 83 mld. korun dividend, to znamená, že firmy Agrofertu se na tomto čísle podílí více než čtvrtinou, 26,6 %.
Firmy Agrofertu na rozdíl od jiných nevyvádí peníze ven, jako jiné korporace, ale naopak je přináší ze zahraničí zpět do České republiky, investují zde a zaměstnávají další občany. A to v době, kdy opačným směrem, tedy z České republiky do zahraničí, odteklo za stejnou dobu, to znamená 10 let, 1927 mld. korun, 1927 mld. korun. Ale není to nelegální. My jsme chtěli, aby tady zahraniční firmy investovaly, a když zaplatí korporátní daň, tak samozřejmě mají právo si vzít tu dividendu. A pokud bychom na tom něco měnili, tak samozřejmě bychom ohrozili další investice zahraničních firem v Čechách.

Jiná věc je samozřejmě, že finanční správa se soustředí na daňový základ, který tyto firmy vykazují, aby skutečně nesnižovaly uměle daně u nás. Bylo by zajímavé vědět, kolik z této částky, z těch 1927 mld. za 10 let, skončilo na účtech offshorových společností, z nichž přibližně 15 tisíc patří českým akcionářům. Už taková majetková struktura vyjadřuje určitý vztah těchto lidí vůči naší zemi. Mimochodem zajímavé by bylo vědět, kolik z těchto offshorových firem vlastní bývalí nebo stávající politici, a kolik z nich jsou takzvaní solární baroni.
Rád bych ještě řekl pár vět, když už je zpochybňováno moje podnikání, ke své nadaci, která se věnuje zejména podpoře rodičů samoživitelů v nouzi. I můj ministerský plat posílám na program samoživitelky. Nadace nadále pomáhá handicapovaným dětem, seniorům, studentům ze sociálně slabých rodin, a pak také dobrovolným profesionálním hasičům. V projektu Sportovní centra nadace Agrofert sportuje po celé republice více než 1300 dětí, které si mohou vybrat ze široké nabídky sportů. Nadace od svého založení rozdala 88 milionů korun a na rok 2016 navýšila svůj rozpočet z původních 56 mil. korun na 106 mil. korun, které budou rozděleny jak mezi neziskové organizace, tak mezi individuální žadatele. Navýšení rozpočtu bylo mou reakcí na výzvu novinářky Kubátové z Mladé Fronty Dnes, abych vrátil dotaci. Ale já jsem žádnou dotaci nedostal. Dotace byla poskytnuta podle pravidel, proto já nemám co vracet. Nikomu nevznikla žádná škoda. Nicméně abych ukázal lidem, že mi skutečně nejde o peníze, protože jak je známo, i když to nerad říkám, jsem miliardář (Projevy veselí a slabý potlesk zprava.), navýšil jsem rozpočet nadace právě o těch 50 mil.

Teď bych chtěl říct pár slov ke své práci v naší koaliční vládě. V koaliční vládě, která je, myslím si, velice úspěšná. Chtěl jsem, a doufám, že se na mě dívá pan Martin Jaroš, který na Facebooku oprávněně kritizoval, že co se vlastně v Čechách děje, proč se tady bavíme o Čapím hnízdě. Já bych byl strašně rád, kdyby si to vyslechl, a aby přišel a angažoval se v politice, protože netuší, jak to funguje v politice, netuší, jak to funguje na ministerstvech. Je třeba si to vyzkoušet. Nepochybuji o tom, že by si mnozí ze srdce přáli, aby pseudokauza o Čapím hnízdě zastínila výsledky mé práce na Ministerstvu financí. Výčet všech výsledků resortu by zabral několik hodin, takže stručně připomenu alespoň ty nejvýznamnější. Od svého nástupu do funkce jsem dvakrát snížil deficit státního rozpočtu, a to v roce 2014 ze 112 mld. na 77,8 mld., v roce 2015 plánovaných 100 mld. na 62,8 mld. s cílem mít vyrovnaný rozpočet ve střednědobém horizontu.
Velmi důležité je říci, že nezlepšujeme výsledky hospodaření státu za cenu zvyšování daní a škrcení ekonomiky, a děláme to při rekordních investicích, které jen v roce 2014 dosáhly 112 mld., a v roce 2015 dosáhly naprosto historické výše 176 mld. s meziročním nárůstem téměř 65 mld. Tudíž kdybychom nenavýšili investice, měli bychom dokonce za rok 2015 vyrovnaný rozpočet.
Je potřeba také říci, že naše koaliční vláda snižuje daně, ať už formou nižší DPH, vyšším daňovým zvýhodněním na děti, zavedením školkovného nebo vrácením slevy pro pracující důchodce. Za minulý rok to bylo 22,5 mld. Zlepšujeme stav státní pokladny, zvyšujeme platy ve veřejné správě, a to policistům, hasičům, učitelům, vojákům a dalším. Navyšujeme důchody, které Kalousek zmrazil. I díky této práci se Česká republika svou výší dluhu stále může řadit mezi nejméně zadlužené země Evropské unie,přičemž my chceme tento trend udržet, a již druhý rok po sobě se nám to daří. Takže zatímco v roce 2013 byl státní dluh 41,3 % HDP, v roce 2014 už jen 39 % HDP, a loni poklesl na 37,3 % HDP. Pro porovnání, Řecko má 176 nebo Itálie 136, nebo Francie 100. My jsme jedna z nejméně zadlužených zemí Evropské unie, a to je skvělé. Od mého nástupu na ministerstvo se podařilo z dluhu umazat 4 procentní body. To představuje absolutní pokles o 10,4 mld. korun. A kdo nás tu nejvíc zadlužil v minulosti? No pan nejlepší ministr financí Kalousek. 670 mld. nás zadlužil, když byl ministrem. Je to spočítáno na den.

Ano, stále si stojím za tím, že lze Ministerstvo financí řídit jako firmu. Díky tomu jsme také od roku 2014 na úrokových výdajích za státní dluh uspořili bezmála 8 mld., a na finančních operacích jsme ke včerejšímu dni vydělali do státního rozpočtu celkem 920 mil. korun. Dále Ministerstvo financí v lednu 2015 začalo jako první české ministerstvo v historii zveřejňovat podrobná data o svém hospodaření ve formě otevřených dat, a to navíc v přehledné a uživatelsky přívětivé aplikaci SUPERVISOR, která byla mimochodem fondem Otakara Motejla oceněna jako nejlepší aplikace založená nad otevřenými daty vůbec. Nečekali jsme, až nás k tomu donutí registr smluv.
Poprvé v historii této země jsme také zmapovali veškerý její majetek ve formě mapy majetku státu, která obsahuje neuvěřitelných 1,6 mil. položek. Zjistili jsme díky tomu přes 25 tis. bezprizorných nemovitostí, které byly zapsány na neexistující zaniklé státní instituce. Nemovitosti byly zapsány na 1906 státních subjektů, z nichž bylo přes 1300 neexistujících nebo v likvidaci.
V roli ministra plním své sliby. Jedním z nich byl i ten, že nebudu navyšovat daně, a že je efektivně vyberu. Proto jsme prosadili daňovou kobru, která státnímu rozpočtu zachránila více než 4,1 mld. korun. Zavedli jsme kontrolní hlášení na DPH, prosadili Elektronickou evidenci tržeb, která je jedním z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí v novodobé historii České republiky.

Jako první ministr financí prosazuji moderní regulaci hazardu po vzoru nejvyspělejších zemí západní Evropy. Posílili jsme personálně dlouhodobě oslabované kontrolní a vymáhající agendy finanční správy. Praha přestala být daňovým rájem. Tady chodila kontrola jednou za 200 let, vážení. Našli jsme v OFFICE HOUSE paní v malé místnosti, kde bylo registrováno 1600 firem.
Ve srovnání s rokem 2013 jsme tak na daňových příjmech a odvodech vybrali do roku 2015 o 117,7 mld. korun více. Znovu opakuji, o 117,7 mld. korun více. Vy jste se mi vysmívali, že vybereme stovky miliard, a my je vybíráme. Do konce roku 2017 budeme na 200. A není to málo peněz, kdybychom je dali jenom na důchody, můžeme měsíčně přidat každému důchodci 820 korun.
Kdybychom je dali na dálnice, postavíme 400 km nových dálnic. Kdybychom je dali učitelům, zvýšíme jejich výplatu o 12 tisíc. Bohužel zanedbaných a podfinancovaných oblastí bylo v České republice zanecháno tolik, že jejich náprava je postupná a není otázkou jednoho funkčního období vlády.
Dnes je tu svolána mimořádná schůze Sněmovny kvůli pseudokauze, která se navíc měla odehrát přes 8 lety, tedy dávno před tím, než jsem vstoupil do politiky. A já se ptám: Je tohle skutečně něco, kvůli čemu by měla mimořádně zasedat Sněmovna? Včera jsme byli svědkem hrozné tragedie v Bruselu. Dneska vidíme, že evropští politici nezvládli migraci ani integraci migrantů, že lhali, že dneska největší problém jsou pravděpodobně ty no-go zóny, ti původní migranti, a nechtěli to přiznat. Ovlivňovali média, aby o tom nemluvila. A to je velký problém. A impotence některých evropských politiků je hrozná. Nechtějí si přiznat tu ... (nedořečeno), nechtějí, protože pravděpodobně někteří ti migranti jsou jejich voliči. A nečeká nás ani nic dobrého.
Takže já si nepamatuji, a studoval jsem to, nevím, jestli prostřednictvím pana - tedy paní předsedající, Marek Benda. To je legenda této Sněmovny, 24 let tady sedí. To je neuvěřitelné! Jak jste to dokázal? Já jsem ta dva roky a mám... (nedořečeno), 24 let tady jste, pane Benda, 24! Neuvěřitelné! (Opravován z řad ODS výkřiky: Bendo.) Bendo! Ale Benda - legenda se dobře rýmuje. Vím, paní .... (nesrozumitelné) říkala, že mám říkat Bendo. Ale říkám Benda - legenda.

Takže já se - vždycky byla svolávána schůze opozicí. Sociální demokracie svolala tolik schůzí, a vždycky jste to zamázli, když jste byli ve vládě! Tak proč ODS a TOP 09 svolala mimořádnou schůzi? To se za 26 let budování kapitalismu v Čechách neobjevily důležitější kauzy? Proč svoláváte schůzi ke kauze, která vznikla na základě sérií anonymních oznámení do Bruselu a na Policii České republiky! Věc, kterou rozpoutala novinářka, která má víc informací z Bezpečnostní rady státu o kauze Libanon, než já. Nebo její členové. (Ohlas v sále.) Která spekuluje, že údajné výkupné, o kterém nic nevím, bylo předmětem rozkrádání! Která ví, koho policie v rámci pseudokauzy Čapí hnízdo bude zvát na výslechy! Moji rodinu? Ona to ví? Živý spis. Jak to ví, ta paní? Ona má informace ze živého spisu. Ona pravděpodobně už ví, na jak dlouho mě zavřou, už píšou - 10 let, 15 let. A proč by mě měli zavírat, když jsem nic neudělal!
Já vím, že tady štvu plno lidí, vím, že by vám to udělalo radost. A řekněte mi, kdo tu mega kampaň platí! Dneska ti čápi - já jsem nestihl se s nimi ofotit, to organizoval Bursík, nebo ten - jak se jmenuje, nebudu to říkat. (Výkřik z řad koalice.) Ne, ten... (Výkřik z pravé strany sálu: Kalousek) ...parchant a psychopat, ale já se s ním soudím, nebudu říkat jeho jméno. (Pobavení v sále.) Ptejte se, mega kampaň, kdo to platí. Já bych chtěl tomu, kdo to platí, poděkovat jménem Farmy Čapí hnízdo, protože takovou kampaň, kdyby chtěla farma dělat, tak vyjde na 300 milionů! Takže my vám děkujeme. (Potlesk z řad ANO.) A chtěl bych všechny lidi pozvat. (Vztahuje ruku k televizní kameře.) Přijďte se podívat na farmu a přesvědčte se, jak to je. (Šum v sále.)

Takže, pane Bendo, prostřednictvím paní předsedající, vy tady sedíte 24 let, tak já se ptám, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země. Já jsem vždy říkal o vašem zakladateli ODS panu Klausovi, od kupónky po amnestii: Nejdřív jste to nechali vašimi kumpány rozkrást, a potom to váš zakladatel zkorumpovanou amnestií, kterou prominul, odpustil. Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého. Ty nás stály 100 miliard. IPB - vždyť tam seděl ten Vaigl, však ODS ovládala IPB. Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli po druhé. A co lehké topné oleje. A konkurs Chemapolu. A Agrobanka za 50 miliard. A Bohemia za 20. A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku. Proč jste nevysvětlili tento tunel vašim členům ODS!


ČKA nás stála 230 (236?) miliard. IPB měla 270 miliard špatných úvěrů. A co naše předsednictví Evropské unii spojené s kauzou ProMoPro. Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda. Ne, vy jste udělali největší ostudu. Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti. A ještě jsme zapomněli na to, že nám v roce 2012 Brusel, když byl pan Kalousek ministr financí, kvůli korupci zastavil veškeré čerpání evropských fondů. Takže největší ostudou v Bruselu jste byli vy.A co nám ten Brusel řekl? Špatná kontrola. Brusel vytkl - 15. 3. 2012 - premiér české vlády Nečas oficiálně potvrdil, že Česko má velké potíže s čerpáním peněz z Evropské unie. Zároveň potvrdil, že vláda dostala od Evropské komise varovný dopis, v němž mimo jiné stojí, že hlavním důvodem pozastavení plateb z evropských fondů je fungování auditního systému. Div se světe! A kdo byl ministr financí? No - nejlepší ministr financí za historie této země, který nás zadlužil o 670 - Miroslav Kalousek.

Pozastavení plateb z evropských fondů v rámci systému operačních programů rozpoutalo na politické scéně spor o to, kdo může za zavedení kritizovaného auditního systému pro čerpání fondů EU. Nečas a Kalousek tvrdili, že auditní systém vznikl za Sobotky, ale ten ve Sněmovně kontroval, že je to lež, že je to chyba TOP 09, ODS. Pravdu měl Sobotka, protože v době, kdy tam byl, ještě EU neměla k auditu fondů metodiku. Takže pan Nečas lhal a Sobotka to řekl ve Sněmovně, a měl pravdu.
Potom nám vytýkali zbytečné plýtvání. Komisařům vadilo, že české úřady plýtvají a příliš často si totiž pořizují služby od externích firem, outsorcing. To jsem zrušil, externí právníky. A přesto si je můžou zajistit vlastními silami. Ano, ministerstvo - pod mým vedením jsme vyhráli arbitráž za 800 milionů. Naše mladá právnička! Bez externistů. Dochází tak zbytečně k tomu, že úřad má odborníky na čerpání dotací z EU, ale přesto se obrací ještě na firmy, které se zabývají tímtéž.

Brusel rovněž upozornil na divokou personální politiku. Operační programy, které rozhodují o rozdělování eurodotací, často střídají manažery, a to vede k chaosu při přípravě projektů. Příkladem bylo ministerstvo školství a jeho program Vzdělávání pro konkurenceschopnost za působení nejlepšího ministra školství, jak říkal váš zakladatel, Josefa Dobeše z Věcí veřejných. Takže tolik byl Brusel.
Samostatnou kapitolu pak tvoří velká privatizace a následně osud klíčových státních podniků, které byly mnohdy pod neprůhlednou vlastnickou strukturou vytunelovány, zkrachovaly a zanechaly dluhy ve výši celkem stovek miliard a zcela zdevastovaný a nepoužitelný majetek.
Pojďme se teďka podívat na Českou exportní banku. To je další Topolánkovo a Kalouskovo dílo. A to je problém, velký problém. My jsme ho zdědili po vás.V pátek byl u mě ministr zemědělství pan Jurečka a chtěl peníze pro zemědělce. Ale naše vládní rozpočtová rezerva díky tomu dědictví, které vy jste udělali, pokud budeme muset ještě zaplatit České exportní bance, tak je už dost vyčerpaná.
T
akže my jsme přišli v lednu 2014 a Česká exportní banka byla co? To nebyla efektivní podpora exportu. To bylo rozdávání úvěrů pro spřízněné firmy Topolánkovy a Nečasovy vlády. Tyto praktiky vyústily až v zásah policie přímo v bance. Protikorupční policie si z České exportní banky a přidružené státní pojišťovny EGAP v lednu 2014 odnesla 16 podezřelých úvěrových smluv. Taktéž NKÚ, Národní (správně Nejvyšší) kontrolní úřad, krátce po kontrole v bance v tom období zjistil, že 8 miliard Kč odešlo z účtu banky na účty různých projektů na Ukrajině a v Rusku v rozporu s vnitřními předpisy banky. A dědictví období rozdávání exportních úvěrů, když byl strážcem kasy samozřejmě pan Kalousek - téměř zdvojnásobená úvěrová angažovanost banky.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Těch hříchů je tolik, že projev se musí rozdělit a dokončení je v třetí části.

Kauza Babiše a kauza Baráka je jako vejce vejci.

27. května 2016 v 8:34 | James Macik

Andrej Babiš kauza
je nepříjemně stejná
jako Barákova kauza, za komunistů.
Speciální schůze sněmovny, kde se očekávalo, že se Babiš bude kát, sypat si popel na hlavu a poníženě prosit, aby se mu odpustilo, a on se mohl propocený, ušlápnutý vrátit do vládního úřadu - za laskavého, leč přísného sledování, - se nějak naprosto nekonal.

Pro ty, kteří neslyšeli nic o panu Rudolfu Baráku - a to je dnes většina, bych uvedl nejprve jeho kauzu.

Barák nebyl blbec a výjimečně mezi komunisty mu to pálilo. Byl poslancem a v padesátých letech se stal ministrem vnitra. Koulel to nejen dobře s úzkou klikou vladařů, ale docela dobře i s poradci svazové země. Navíc si to posral, že byl v mezích možností populární. Rozumněl, vyzvedal, bránil, tancoval a popíjel se svými lidmi. Pomáhal také v mezích možností i obyčejným lidem. Mluvil sice naprosto korektně stranicky, ale bylo na něm vidět, že má něco za lubem. Navíc přehlížel ty blbečky kolem vlády a každý z nich cítil, že jimi jaksi opovrhuje i pohrdá jejich patolízalské podlézavosti. To všechno ovšem bylo v očích vedení a sovětských poradců jemu na škodu. Nemohli potřebovat chytrouška, který všechny ty pokřivence převyšoval o hlavu. Nakonec by požadoval od Svazu rozumnější odměny pro český lid, anžto Sověti platili takové ty almužny, aby se neřeklo za to, co Češi pro ně produkovali. A to, i když Češi se měli neskonale lépe, než špatným vedením rozvrácené sověty.

Jako náměstek vnitra si je tedy všechny nechal vylustrovat, prověřit jejich historii a nezvratnými fakty dokumentovat. Nestačil se divit, co se o nich dovídal. Naprosto každý měl nějaký utajovaný škraloupek. Nejhlavnější z nich president Toníček Novotnojc, nejenže prožil celou válku v koncentráku Mauthausen, ale udělal tam i dobrou karieru, coby kápo, - a byl dobře zapsaný u komandatury. Aby mohl trochu pomáhat soudruhům, musel se vůči ostatním silně ohánět dlouhou holí. Taky mu už toho jídla nekomunistům, moc nezbývalo a bylo to samá voda. V dokumentech i bylo kolik lidí přímo i nepřímo zabil.

Tak to šlo jeden po druhém a na každého z ůstředního výboru něco věděl. Jeden po druhém někoho za války udal, a někteří i podepsali spolupráci s Gestapem. Někteří donášeli jiným stranám a tajně s nimi sympatizovali, protože zkušený politik nesází všechno na jednoho koně. Okecávali si to různě, ale i podle jejich vlastních zákonů by měli viset. Všichni do jednoho odkloňovali a odcizovaly, na co jen dosáhli, a jako za mocnářství, se to svádělo na myši, kontrarevoluci a okolnosti. Jejich neschopnost vládnout lidu byla příslovečná. Tohle všechno Barák nejen viděl, ale měl to dobře podložený dokumenty ve svém nedobytném trezoru.


Nic netušíc, co Barák na ně chystá, na jedné stranické schůzce na "nejvyšší úrovni," se vladaři rozhodli, že Barákovi vytknou prohřešky proti nim, a on se bude kroutit, potit a prosit za odpuštění. Potom si nasype popel, máslo a jiné sračky na svou hlavu. Nakonec si všichni dají panáka, nebo i pět, či deset panáků, poplácají ho po zádech, půjdou domů se vyspat na příští "vladuření."
Oni si také pečlivě zaznamenají, jak se Barák kroutil, sypal si popel a máslo na hlavu, a budou mu to připomínat, kdyby zase chtěl vybočit z jejich řady.

Jenže co se nestalo:? Barák se nejen nekroutil, ale naopak přímočaře jim řekl, co si o nich myslí. Nesypal si popel na hlavu, ani máslo a ukazoval jim, že je na výši a že oni jsou opravdu blbečkové. Seděli tam u zasedacího stolu jako Lotova žena a ustrašené, zmoklé slepice. I zdálo se jim, že je konec a oni musejí abdikovat. Tím ovšem odejít od hojného "lizu." Pouze Toník Novotnojc to podchytil. Po Barákově odchodu praštíc při tom významně dveřmi, a začal do nich hučet, že teď se oni musí sjednotit, zvednout, vzchopit a toho parchanta Baráka zavřít, než si pustí hubu na špacír i jinde. Snad i doufal, že ho jako Slánského pověsí. Zavolali si dva "jenerály" z lidové armády a oni se poslušně vydali Baráka zatknout. Jenže on se jim vysmál do očí - a konečně jim někdo oznámil, že toho vola Baráka nemohou zavřít, protože je poslanec a má imunitu. Tak mu slušně poděkovali a šli zpět sdělit pučistům novinu. Jenže kampak na Toníka. Pěkně "Jenerály" zdrbal a div jim nedal přes hubu. Šel milého Baráka s nimi nakonec zatknout sám. Potom Baráka z ministra vnitra degradoval na vojína a vyloučil ho z vedení. Nakonec ho vyloučil i ze strany a ani se nikoho neptal. Barák doufal, že ho poradci Sovětů vyprostí, ale neuvědomil si, že i oni mají na něj pivku, protože jim nadhazoval, že Svaz okrádá český lid o biliony. Oni měli rádi ředitelé, co se moc nevzpouzejí a podepíší naprosto všechno, co jim k podepsání předloží. - Tenkrát však Barák už nedostal trest smrti jako Slánský a spol, ale seděl dlouho, protože byl chytřejší, než oni, a to se ve slušné společnosti nedělá. Tak to je Barákova aféra a můžeme to porovnat s Babišovou.

Nejenže se nekál, když to všichni ti vel-vašnostové očekávali, ale naopak jim začal předkládat jejich velice dobře podložené hříchy. Jak to tak bývá, nebylo jich málo a každý z nich byl v něčem namočený. Příkladně Benda, který tam víc jak dvacet let chrápe, proto se kamaráduje se Schwancou, bere miliony a robí v pracovní době děti, kterých měl před lety pět a dnes možná i víc. Jinak zatím za ta léta nevyprodukoval nic užitečného. Je to takový sluníčkář, budiž-k-ničemu, a předpoklad je, že natropí celému lidu těch škod ještě daleko víc. Je to on, co podal žalobu na pana presidenta, aby se omluvil ODS za to, že jim řekl pravdu. Všichni to uznávají, mimo několika set sluníčkářů, kteří by pana presidenta nejraději odkráglovali, kdyby za ním nestála většina národa. Jestliže k tomu dojde, a ta možnost tady je, doufám, že se opravdu celý národ konečně vzchopí a smete všechny ty sluníčkáře s povrchu zemského. Je to nic než pátá kolona škůdců národa.

Musím však uvést Babišův projev téměř celý, a dovolím si vypíchnout některé ty prohřešky, kterých se vladaři minule dopustili. Není mou vinou, že to vydá na tolik stránek. Obyčejný lid a všichni, kteří mají starost se stavem tohoto státu, by toto měli vydat zlatým písmem a hlavně se poučit, jak tito vladaři nás tunelují a bezostyšně kradou. Jsou to pouze hlavní kauzy a chybí tam mnoho prohřešků proti našemu lidu. Je to však začátek k nápravě. Ne, nemyslím si, že pan Babiš je se svatozáří. I on se dopustil nějakých chyb. Snaží se to ale napravit a nakonec i těch padesát milionů na Čapí Hnízdo je prkotina, která oproti těm prohřeškům jiných, nestojí ani za psí štěk. Navíc dodané peníze z Bruselu a ne poplatníky. Především nastavil těm rádoby mocným, nabubřelým šustrníkům zrcadlo. Už jen ten mimořádně svolaný a patřičně drahý sněm sněmců, kde se čekalo, že pan Babiš si bude sypat popel a máslo na hlavu, stál poplatníky víc jak milion. Že ano, pane Kalousku.

Kdyby sněmci mohli, tak jako kdysi v Kostnici, by pana Babiše degradovali a upálením vyloučili ze strany. Jenže on ta potvora má vlastní stranu a jaksi to nemůžou. Nemůžou ho také dost dobře vyhodit, neboť má sílu peněz a taky zastání mnoha. Ta EET, která jim velice leží v žaludku, se má teprve rozjet, a jim stíží okrádání státu a lidu. Ještě bych dodal, že článek přebírám z Parlamentních listů, které podle mne jsou velice vyvážené a až moc nestranné. Jsou jedny z mála medií, které dělají zpravodajství čest.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Andrej Babiš druhá část, v přiloženém odděleně 12 stránkovém článku. Zde je projev pana Babiše, vydaný v Parlamentních Listech, kde hezky jednu kauzu po druhé předkládá těm učedníkům vlády, jejich prohřešky, a dovolím si vypíchnout zeleně některé ty provinění, kterých se vladaři minule dopustili. Není mou vinou, že to vydá na tolik stránek a stejně je to ještě neúplný seznam těchto zlodějen, napáchaných na celém národě. Je to součást tohoto pojednání a jen proto že toho je hodně tak je uvedený v mém následujícím článku.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

´Toto je závažné prohlášení Místopředsedy státu a ministra financí A. Babiše o hlavních kauzách, které vladaři DLOUHODOBĚ provádějí a okrádají celý český národ.

Malé kausy jako případ soudruha Kocába, který obcoval s Lajlou a čeští poplatníci to platili jako mourovatí tím, aby se jí zalíbil, přihrával nepřizpůsobivým takové peníze, že se obyčejným lidem ani o tom nezdálo. Šlo tenkrát o miliardy, kdy některé nepřizpůsobivé rodiny braly měsíčně i stotisíce - a jejich hlava rodiny odpočívala ve vězení, - za další státní peníze. Nebo, Pan Nečas, který svého času zaměstnával svoji nynější ženu a ona po nocích dřela jako kůň (jeho slova). Dostávala přesčasové odměny v řádech milionů korun ročně - ovšemže z peněz daňových poplatníků, ale rozkoš měl pouze pan Nečas. Což mu osobně vyčítám.
Pan Dienstbier, který sedí zbytečně ve vládě strašně moc let - jedině kvůli svému papá a každý měsíc doslova krade ten svůj nehorázný plat a kašle na lidská práva svých vlastních lidí, kteří pracují za almužnu a berou penze ani ne patnácti tisíc. Či kauza prodání státního zlata vladaři, tlupou bankéřů a sígra Singera údajně v tu nejslabší dobu, jen aby měli oni na šampaňské, kraby s jikrami a kdoví co ještě.

Takových křiváren je nespočítaně a pan Babiš dokládá jen ty největší. Nastavuje zrcadlo těm nafoukaným blbečkům a vládním "činitelům". Zrovna jako soudruh Barák těm blbečkům, nafoukancům a sotva učednickým vladařům. To ovšem nevyřeší už nikdo, ale jen naštvaný lid, který je svrhne a nebude se s nimi mazlit stejně jako třeba pan Žižka.
Skončil bych slovy pana pastora Pythy: K čemu jsou nám všechny ty miliardové zbraně, když nemáme odhodlané muže, kteří by ty zbraně zvedli?

PRÁVNÍCI JSOU OPRAVDU CHUDÁCI

22. května 2016 v 1:27 | James Macik
NÁŠ MILÝ KOCOURKOV
PRÁVNÍCI A SOUDCI JSOU OPRAVDU CHUDÁCI!

Když se soudci vyjádřili, že jim musí být přidáno, aby byli nezávislí, hned mě napadlo, že nebudou nezávislí, i kdyby měli milión … takové máme soudce, vše co vládne tomuto státu je stejná verbež.

Navíc, když si přečtete o kategorii soudců s praxí nad 30 let - kdo jsou?

Když Vám nemá být z toho do breku, nedá se nic jiného dělat, než jim zatleskat!
Jsou opravdu šikovní a to tvrdé nekonečné "procesní nasazení". Když se třeba v H-systému rozhodovali více než 10 roků a to není ojedinělý případ..........
Jsou to nenažraní šmejdi !!!!

Platy u obecných soudů nyní a po zvýšení:
do 5 let praxe
u okresního soudu:
Bylo Nyní
56 800 62 500

u krajského soudu
62 000 68 200

u vrchního soudu
67 800 74 600
---------------------------------------------
s 15 lety praxe
u okresního soudu:
83 900 92 400

u krajského soudu
92 900 102 300

u vrchního soudu
103 200 113 700
-----------------------------------------------
s 30 lety praxe
u okresního soudu:
97 400 107 300

u krajského soudu
107 800 118 700

u vrchního soudu
118 700 130 700

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Všichni soudci dále pobírají paušální náhradu ve výši 3600 korun, nově to má být 4000 Kč.
___________________________________________________________
Co na to ještě říci? Částka, o kterou se některým soudcům zvýší plat, je vyšší, jak průměrný důchod! Ale na tom přece vůbec společnosti nezáleží. To se to potom chrochtá plebsu!
Tak to je ta spravedlnost po česku!!!!!!!!!! ---- Kocourkov, Kocourkov, Soudruzi Kapitalisti.Několik poznámek k výše uvedenému článku:
Soudci se vylíhli z právníků.
Sedí jako slepice na jednom bidýlku a jen tak nikoho mezi sebe nepustí. Je jich u nás v tom našem maličkým státě na deset tisíc. Chcou také žít, a tak se musí činit podle staročeského úsloví: "Bez práce nejsou koláče." Už jen těmi platy okrádají tax poplatníky.

Naštěstí mají Komoru, která na ně dohlíží jako soudružka kvočna a dbá, aby nebylo kuřátkům ublíženo. Mají také Plzeňský a často "Plzeňskou" Universitu, která je z velké části placená státem a tedy lidem, kde je především naučí jak navnadit a upsat zákazníky, jak je vysát - ať chcou, nebo nechcou, a hlavně nekonečně a "odborně" kecat. (Viz Služební zákon pro státní služebníky). Po vystudování mají nekonečné pole působnosti a naprosto nemají zodpovědnost a žádnou kontrolu - na cokoliv. Jejich činnost pod záštitou: svobody podnikání, je u nás jedna z nejvýnosnějších. Je to povolání se zlatým dnem - viz exekutoři. Tzv. komora právníků, která je složená z těch samých zlodějů, na právníky sice dohlíží, ale pouze aby měli ty nehorázné výsady a nebylo jim ubližováno. Jako kdyby vůbec někdo mohl jim ublížit. Dokonce i vláda nemůže, protože se skládá z těch samých JUDRŮ, MUDRŮ či LUDRŮ..
To ovšem není plat, to je uplácení soudců, aby byli loajální k těm vedoucím osobám. Tedy nikoliv státu! Ovšem, to nežijí jenom z platů, ale aby měli na "základní potřeby" - jako super auta, západní papu, - lanýže, ruské jesetery a jikry, kraby, raky, molusky, Francouzský konak i šampus, Maďarský Tokaj, uherák, šaty s Damašku, dederonky, Victoria secret, French modu, French voňavky, dívky i děvky, atd. - tak jsou většinou v různých komisích, kde doslova jen sedí a straší svým titulem i jménem. Často i svým zjevem. Takových komisí je u nás nepočítaně a snad není jediného právníka, aby v něčem neseděl. Jejich odnož soudců už nevyjímaje. Jejich platy jsou vysoko nad lidem a nebudou sami proti sobě. Obyčejný lid by měl důsledně je zprůměrnit a odebrat jim tu zlatou husu hamounů.

Kdyby chtěli živořit, tak půjdou do výroby, policii, nebo do důchodu. Je s podivem, že výrobní mládež i důchodci a nakonec i ta policie si to nechá líbit, nevytáhne řemeny a nenaplácá těm několika tisícům vrchnostenským, jejich prostopášný zadek. Ne, nechají je loupit, že by se i Babinský styděl.
Jejich nejlepší tah, kdy po čase el-Doráda s privatizací, zblbli lid vyrovnáním, odlukou, odstátněním a kdoví čím ještě, tak s jejich požehnáním darovali církvím obrovské statky lidu. To si nedovolil ani soudruh císař. Nejenže zadlužili dnešní generaci tímto balvanem, ale zadlužili i nenarozené děti. Nenašel se jeden jediný právník či soudce, který by řekl: "Kluci neblbněte, vždyť za to slušní lidé (často pomáhající církvím) a už vůbec ne nenarozené děti, nemůžou. Vždyť si zaděláváte na budoucí restituce, kdy ti lidé budou právoplatně chtít náhradu a až ty dnes nenarozené děti vyrostou, tak vám za to dají právoplatně přes držku!" Ani jeden z těchto právních učenců se neozval z toho prostého důvodu, že vědí, že církve začnou s těmi nemovitostmi lichvařit - a to bude pro ně znova el-Dorádo, jako za "tatíčka" Klause. Už roky kaní jako ten pes, a netrpělivě čekají, až jim církve hodí tuto kost.

Pro právní smetánku a podobné neřády by stát měl zřídit pevný řád. BISS či podobná instituce by měla tvrdě dohlížet na tu svobodně loupící kastu a jejich platy měli odpovídat možnostem státu. Jejich plat by měl být spíše průměrný, aby měli incentiv zvednout platy všeho lidu a nejenom sobě. Nakonec je to jenom neproduktivní segment národa, který vysává stát a produktivní lid, jako málokterá instituce. Umravnit tuto nenažranou kastu by se mělo zákonem. Jak říká pan profesor Keller: "Během padesáti let se produktivita práce zvýšila mnohokrát. Ovšem ti kteří se o to zasloužili nejvíce, a obyčejný lid, z toho žádný prospěch nemají." Pouze smetánka, která žije vysoko nad lidem a jak říká pan sociolog Hampl, jsou všude jinde, ale ne doma a našeho "robkoše" viděli tak, - vycpaného v muzeu. Nemohou s ním soucítit, protože se pouze stýkají s ještě větší zahraniční smetánkou a z Bruselu buseranty. Jsou vysoko nad lidmi a podle toho jednají.

Z toho by měli pracující a národ vyvodit poučení a konečné důsledky.

REVOLUCE SOUČASNÉHO STAVU VLÁDY

22. května 2016 v 1:01 | James Macik

PROGRAM NOVÉ VLÁDY.

Policejní Unie si stěžovala, že na podzim se nemohou přiřadit k Nové Vládě a dopomoci ji k moci, protože jim nikdo nepředložil praktické úkoly takové vlády. Domníváme se, že pozorný čtenář se může dočíst o úkolech nové vlády na stránkách Pozitivního světa, Dělnických Listů, Vyměňte Politiky webu Pravého Bloku, blogu pana Okamury i pana Macka, ANO 2011 a nespočet jiných stran, straniček a hnutí. Všechny tyto strany vypovídají o tom, co stará vláda dělá špatně po celých dvacet let a ergo kladívko, jak by se to mělo dělat lepší. Ovšem chybí tomu jakási ucelenost a tak si dovoluji vypracovat koncept a sjednotit snahy všech těhle stran v možný program Nové Vlády. Jestliže některé strany nejmenuji přímo, je to proto, že všechny strany ani neznám, ale všichni mají místo se uplatnit, jestli budou souhlasit s tímto základním programem. Zde jsou osnovy, co by Nová Vláda měla dělat k ozdravění společnosti. Bude záležet na policii, Uniích a naprosto všeho lidu, aby dohlížel na plnění těchto základních kamenů Nové Vlády a díval se jim velmi dobře na prsty.
Za současného stavu Nová Vláda by měla především úplně otočit směr, kterým se nynější vláda ubírá a nejprve zabezpečit lid a dát celému národu aspoň minimální jistoty a víru, že je vláda neutopí v maelestromu tohoto světa. Snížit platy vladařů na přijatelnou míru, spolu s obyčejnými manažery, mafiány, včetně tzv. umělců, sportovců a všech, kteří vlastně žijí mimo tento svět a nad možnosti tohoto malého státu. Ubrat pořádně zlodějům, vychytralým manažerům a podobně jako v několika jiných zemí. za tu žabařinu, co provádějí. Jedno z nich je příklad Nizozemska. Utahovat opasky pouze všem raubířům a nejlépe je všechny pověsit. Ubrat razantně profity ČEZu, novému Hušáku, bankám, Bakalovi i mnoha podobným politikům, jak o tom mluví Ringo Čech a věnovat tyto peníze nejprve národu, tak jak to navrhovali Republikáni ve volební kampani. Oni totiž vladaři "dostáli svému slibu," že dohoníme Rakousko i Německo, což se jim vskutku podařilo. Ovšem pouze tu první část - máme světové ceny. Ted ovšem musíme tyto státy dohonit v platech a přidat mnohým do začátku aspoň 75 procent, když už ne 200 procent. Že na to nemáme? Ale máme. Máme, jen vědět, kde jsou rezervy uschované a prošustrované. Švýcarské banky by mohli vypovídat. Také skromnost pořádně neskromných by udělala divy pomoci svému národu.

Policisté by měli od nové vlády dostat i 100 procent. S malou podmínkou, že nastolí bezpečnost po celém státě a začnou tvrdě stíhat tuneláře, korupčníky, zloděje a nepoctivce. Vyčistí zem od hmyzu, který narušují bezpečnost slušných občanů. Zahraniční hosté budou mít jednu jedinou příležitost chovat se podle našich zákonů - a dost. Pošupajdí odkud přišli a deset let je v našem státě nechceme vidět. Toto přeci má policie v jejich služebním řádu a Nová Vláda pouze chce, aby konečně byly vidět výsledky. Všichni nepoctivci se musí bát bolestné spravedlnosti, když už jsme ztratili víru ve spravedlnost Boží. Jinak už to zatím nejde.

Zaměřit se nejprve na zlepšení života všech produktivních osob z místních zdrojů. Zaměřit se na soběstačnost hlavních potřeb národa.(Přitom nemusíme vyrábět úplně všechno). Zajistit vzdělání aspoň na takové úrovni, jak to prováděl soudruh Hitler nebo za první Republiky, či dokonce komunisté. Přitom Komunismus z osmdesátých let musí být ta spodní hranice životní ůrovně, při zaopatřování našeho národa. Zavést sociální zabezpečení aspoň na té minimální úrovni jako ve státě komunardů, které škrblilo na svém lidu. Prosazovat a pomáhat členům národa, aby využívali větší volno k větší soběstačnosti, tak jak o tom píše kovaný Čech, pan Okamura.


PROGRAM NOVÉ VLÁDY
OBECNÉ BLAHO, PŘED CHAMTIVOSTÍ.

Základní princip naší politiky státu ve zkratce je: Bohémská země je domov Bohémů. To je ohromný princip pro naši celou vnitřní i zahraniční politiku, a zahrnuje Bohémské politické svobody, celé potřeby naší politiky, a podmínek členství státu.

Povinnost národního hospodářství je poskytovat základní životní potřeby - a ne zabezpečit nejvyšší možné zisky pro kapitál. Tento princip hospodářské politiky objímá základní postoj ROVNÁ CESTA k soukromému majetku, a k rozličným formám obchodu, z malých až k ohromným svěřenství - a také velkých mravních otázek, které musí vést živná síla v obchodu, jestli ' národní ekonomie ' nechce být pouhé vykořisťování národa a všech bytosti. Provozovat hospodářskou politiku pouze za účelem zisku!

Lepší vedoucí, připravení vládnout mají různé přístupy na věc, ale v tom zásadním se shodují:

Prosadit naprostý pořádek, shora dolů - a naopak.
zavést přísnou odpovědnost, odpovědných osob a zprávy.
vláda přestat žít na dluh, přestat utahovat opasky lidu a zotročovat je.
zamezit frivolní exekuce, naopak zavést exekuce nepolepšitelných tunelářů.
Zaručit bezpodmínečnou zákonnost, zajistit jistoub ezpečnost na našemúzemí,
Zabezpečit konečnou výstupní cenu všeho zboží, místo všelikého "oblbování" národa.
Změnit soudy, právní osoby, administrativní a státní úředníky na opravdové služebníky
Pomáhat rozvoji hospodářství, přehodnotit daňový systémtak, aby neničil střední třídu.
Zrušit přiblbléavydřidušské"záchranné"balíčky, namířenénavykořisťovánívšech slušných lidí.
To všechno - a víc, opoziční strany mají v programu.

V prvé řadě Nové vedení musí zaručit národu, že se neuchází o vládní službu jenom, aby se mohli "napakovat", jako ti předchozí syslové. Jejich osoby a platy se musí snést z výšin a musí žít více s lidem. Prvé tři roky Nové Vlády na hranici austerity. Teprve až budou znatatelné výsledky vedení státu - To je zlepšení situace všech pracujících, mohou uvažovat o malém zvýšení platů. Ovšem 1/3 jin bude vyplácená se zpožděním jako zástava, že nepodlehnou korupci atd. Znovuzavedení sociálních minimálních sítí, které zachytí členy národa na nezbytném minimu. Zajistí výživu z vlastních zdrojů - i třeba bez ohledu směrnic Evropské Unie a zajistí minimální bydlení všem členům národa s menším ohledem na zisky miliardářů.

Náš princip o financích je následující: Finance budou existovat ve prospěch Státu; to je všeho lidu. Finanční magnáti nebudou tvořit Stát uvnitř Státu. Tento princip zahrnuje ohromující změnu. Týká se praktických opatření, která budou muset být přijatá k tomu, aby rozbila Poddanství úroků, - znárodnění financí, kontroly nad systémem kreditu a bankovnictví.

1 Stát musí mít kontrolu bankovnictví. Nadvláda bankéřů nad státem a občany musí být opět podřízená státu. Vydírání občanů bankéři musí přinejmenším být citlivější. Era kdy bankéři mají absolutně největší příjmy než kdykoliv předtím po celých třicet let, musí být podstatně zpomalená - ne-li úplně ukončená.

2. Nová Vláda požaduje konec špatného řízení národním bohatstvím, které přítomní vůdci provozují. Krátkozraká politika prodeje surovin a vývoz práce do zahraničí musí skončit. Čím dříve, tím lépe. Musíme být schopni vyvinout a postarat se především o naše vnitřní potřeby. Je nutné abychom zastavili nesmyslné zadlužování, abychom zastavili nezaměstnanost a aby se stát mohl rozvíjet dynamičtěji. Aktivity individuální mohou se střetávat s nároky celku, ale musí postupovat v rámci společenství a sloužit celku.
Nová Vláda musí zákonem stanovit, co by mělo být samozřejmostí každé vlády. Nikdy nebude souhlasit s nevyrovnaným rozpočtem a pouze národní referendum může udělat výjimku. To je minimální slib svým dětem.

3. Požadujeme novou reformu starobního zabezpečení důchodců, majících od státu záruku na slušný příjem, z kterého mohou žít a musí obsahovat roční inflační recenze. Jestliže stát nemá finanční prostředky k zlepšení životní úrovně pensistů, musí využít nezaměstnanou pracovní sílu a domácí produkce základních potravin. Domácí bytové produkce a jejich údržbu. To i za cenu dvojí měny nebo znovuzavedení lístků
Žádný Bohemian nebude žít pod hranicí chudoby, jedině jestliže nepracoval, či živelné pohromy preventují této službě. U slušných a pracovitých členů národa musí zmizet strach z budoucnosti a bídy ve stáří.

4. Požadujeme vytvoření a prosazování zdravé střední třídy, okamžitá komunalizace velkoobchodních podniků, a jejich pronájmu v cenově přístupném poměru drobným živnostníkům. Některé koncerny jako ČEZ, doly, lesy by měli patřit státu jako služba národu. Preference bude všem malým česko-slovenským dodavatelům státu, okresním úřadům a dalším místům.

5. Propagujeme znárodnění všech mega obchodů, které byly až dosud utvořené do společností konglomerátu (svěřenectví neboli trusty). Propagujeme, aby stát daleko vice se zasadil o to, aby nové zdroje energie byli využívané a aby byly dostupné široké veřejnosti pro denní potřeby. Také zbytky energie, které národ ještě vlastní, byly využité mnohem efektivněji než dosud.

6. Propagujeme, že zisky z obchodování velkoobchodu, jak obnovitelné a neobnovitelné suroviny bude všemi sdíleno s obyvatelstvem. Celá populace by měla sdílet bohatství této země mnohem víc - než jen vrchnosti jejich představitelů, manažerů a politiků. Zvláště když oni neukazují národu žádné rozumné vedení. Je velmi snadné, hrát si na moudré státníky, když se oni topí v v penězích, které vyberou z daní. Nakonec jestli jejich daňový základ je právě jimi rozkradený a jsou ve schodku, hrají si na nevinné a žádají lid, kterého oni zotročili velkými úroky a daněmi, o pomoc a pochopení. Národa, který byl tvrdě potlačovaný jejich požadavkem lichvy. Národ, který oni z velké části pokládají za méněcennou třídu. Příkladně církve nerozkradl národ, ale určité osoby a strany. Ti jsou odpovědní za restituce a vůbec ne národ.

7. Současná politika vlády neprospívá celému národu - jen lupičům, šarlatánům, vykukům a konglomerátům, kteří by se rádi nazývali "obchodníci". Vláda by měla souhlasit s dobrou tradici Bohemie a dnešní šmelináři musí přijmout odpovědnost. Je třeba znovu oživit staré přísloví. Žit a nechat žit.

8. Je nedůstojná praxe, kdy obchodník inzeruje jednu cenu, ale zákazník musí zaplatit cenu - zpravidla daleko vyšší. Propagujeme zákon, který sjednotí ceny a ty budou výrazně napsané. Výstupní, konečné ceny jsou rozhodující a musí být uváděné na prvním místě a vírazně. Původní dobrá idea kapitalismu, kdy GST, PST, atd. byla zavedená dočasně, po dobu první světové války, je teď nedůstojné lhaní. Zjevně však zůstane na dlouhé věky, neboť mocipáni si ještě nevšimli, že první světová válka skončila před devadesáti lety. Je třeba udělat s toho závěr a ceny uvádět pravdivě výstupní. Zamlžování, tzv. "průhledné ceny intrikářů," je nedůstojné a škodlivé zamlžování.Jestliže obchodník chce, uvede menšími litery a slabým tiskem, kolik platí státu akolik jsou daně z produktu, kolik zaplatí za suroviny, kolik za sekretářky, kolik za kávu pro úředníky, kolik za dopravu, kolik za úplatky, podmazávání. Budiž mu to umožněno, ale způsob jakým se to dělá dodnes je neúnosný a přispívá pouze zamlžování cen. Požadujeme zrušení DPH a jakéhokoliv souběžné paralelní zdaňování namířeného právě na neprůhlednost a vytváření státem umělou zaměstnanost ůředních osob.

9. Propagujeme, aby pracovní hodiny byli v souladu s potřebami společnosti - bez velkého krácení platů. V současné době, v bující nezaměstnanosti pracovní doba až o jeden den kratší, nebo šest hodin denně. Ovšem všichni zaměstnanci si musí být vědomí, že pracovní doba není od přírody daná, ale musí odpovídat zájmu všech. Tato privilegium by měla být rozložená mezi všechny vrstvy a neměla by být pouze výsadou bohatých.

10. Platy politiků a státních pracovníků by měly odpovídat možnostem státu. Jejich platy by měli být drženy částečně v eskrow, aby zajistili, že plní volební sliby. Je neudržitelné, aby si sami určovali přidávání. Musí být v zájmu politiků zvýšit průměrný plat každého člena státu. Nakonec zájem zvýšit úroveň národa, je v souladu s jejich pracovní náplní. Každý politik si musí být vědom, že nejen má bohaté výsady, ale také odpovědnost sloužit národu. Jejich chování by mělo tomu odpovídat. Požadujeme proto, aby plat politiků byl přijatelnější a nepřevyšoval určitou hranici (příkladně: jejich platy čtyřikrát průměrného, aby bylo i jejich snahou zvýšit průměrný plat). S toho důvodu by platy státních zaměstnanců měly bít vyjmuty ze statistik průměrných platů a samostatně kalkulované, aby byla přímá kontrola, co stojí poplatníky státní aparát.
Stát musí poskytovat pravdivé, ne-manipulovatelné statistiky.

11. Stát se musí zasadit o zrušení otroctví úroku. Určité rozumné úroky jsou OK, ale biliardové nezasloužené příjmy novodobých otrokářů musí skončit. Stát se musí zasadit o zmírnění deflace peněz. Je nepřípustné, aby během krátké doby byly zničeny celoživotní úspory pensistů a středních vrstev. Reálná hodnota peněz se musí zvyšovat, ne snižovat, jak je dnes generace zvykem. Pouze lichváři, příživníci a parasiti na těle národa profitují z této dlouhotrvající situace.

12. V době komputerů a instant komunikací je početní stav státního aparátu neudržitelný. Plebiscit by měl rozhodnout, zda umělá zaměstnanost bude dotovaná státem tím, že bude udržovat neuvěřitelné množství "bydelníků". Stát by měl zaměstnávat pouze nezbytné minimum a přebytečné pracovníky zaměstnat užitečněji anebo je dotovat odděleně. Jestliže se jen trošku státní aparát uskromní, může aparát provést revizi daně z příjmů a zavedení rozumné daně, která bude podstatně nižší než je doposud zvykem. Plebiscit by měl rozhodnout jaké rozumné daně uvalit na své národní členy.

13. Požadujeme kompletní revizi daňového systému. V době kdy robotizace automatizace a komputerizace vyřazuje víc a víc pracujících z výdělečného systému musí být nahrazena jiným daňovým systémem. Není možné aby na jedné straně byli lidé bez práce a daňová základna se neuvěřitelně snižovala a na druhé straně majitelé automatů hromadili větší a větší zisky. Profit státu jako celku musí být rovnoměrněji rozložen.

14. V souvislosti s hromadnou pojistkou státu. Universální, zjednodušené, neprofitové pojištění. Nikdo nebude vydělávat z neštěstí druhých.

15. Názor pana doktora Hnízdila na ignorování nereformovatelné vlády by došel naplnění tím, že lidé by mohli vytvořit křesťanské komuny. Pracovat sami pro sebe a přestat platit jako křesťanská komuna daně a tyto daně používat na zvelebení své komuny, tak jak to dělají na západě církevní komuny. Pracovat a vyrábět produkty, které oni potřebují a distribuovat je mezi sebou výměnným obchodem. Zcela po vzoru Huteritů, Včelích Úlů, Hejrupáků, nebo Babbistů. Ať si dluhy splácí, kdo je nasekal.

16. Je přinejmenším nemorální, aby se zneužívaly danové ráje. Jakýkoliv Čech vydoloval jmění v tomto státě a sychroval se tak, že utratí peníze v cizině, kde hodlá žít, anebo kupovat ostrovy či nemovitosti, aby lid se s nimi nemohl vyrovnat. Musí vědět, že dnes dlouhá ruka Interpolu a páté oddělení si je všude najde.

Z hlediska našeho Programu, každý z těchto úkolů má mohutný význam.
Zahrnuje veškeré daňové zákonodárství, s konečným
- a zdánlivě nemožným cílem.
Stát bez osobních daní.JAK JSEM STÁTNIČIL

10. května 2016 v 3:57 | James Macik
Už jenom tím, že jsem se narodil, jsem udělal státu velké škody, sahající do tisíců korun. 

Ovšem tím jsem jenom začal svoji pout.Už jako malý nezbeda jsem posral kde co. Pomohl mi pouze rozum,
věk a pádná ruka mého táty, abych to neděělal a hned všechno nepodělal. Co jsem měl dělat? Tak jsem do dvou let
pochopil, že není profit hned všechno podělat.

Nakonec bych dodal: Jen víc takových Zemanů a ne Kožených, Klausů, bláznů, kteří vybraně mluví

a nevybraně jednají, kradouc jako straky, jsou nadutí, přemoudřelí jak dědečkovy kšandy.

 

PANE PRESIDENTE. No tak to máte na stole!!

9. května 2016 v 0:44 | James Macik

Je vůbec možné, aby se i jediná stovka slušných lidí stavěla proti nejlepšímu presidentu, (s výjimkou pana Masaryka), kterého tento stát měl? Je národ opravdu tak zblblý a naprostý mešuge mediem a vším, že si dovolí protestovat proti člověku, který se snaží zlepšit a pozvednout celý národ? Ne, nejste svatý a můžu mít nějaké výhrady vůči vám. Jste ale nejlepší, co národ dnes má. Místo aby se za vás postavil jako jeden muž, tak si někteří stěžují, že jste použil pár sprostých slov. Můj ty smutku: V této obhroublé době?

MÁTE NAPROSTOU PRAVDU, PANE ZEMANE, a slovy Jana Wericha bych dodal: "Ono se to jinak nedá!!!" Sám vidíte jak ta "demokracie se svobodou" čvachtá a jede se močálem černým kolem bílých skal. Ti "korektní" lidé snad už jsou tak zpracovaní, že nerozeznají pravdu od přetvářky. Sám vidíte kam ta jejich "svoboda" a naprostá nezodpovědnost, zodpovědných osob, dovedla. Jsem hluboce rozhořčen, že člověk, který nabízí vrátit vládu do rukou lidu, je jakkoliv insultován. Zbohatlíci, právní smetánko, pátá kolono a protinárodní kontro. Tož tak to ne!!!
Kdybych nebyl daleko za mořem, vzal bych telefon a začal organizovat všechny slušné a rozumné lidi k vaší podpoře. Udělám to i tak, a zveřejním tento list a rozešlu to i vašim nepřátelům, aby se semkli v jeden šik a postavili se za vás. Tahle zem si nezaslouží nadále fungovat bez vašich - vlastně minimálních ideálů, které jsou v pravdě lidové. Dnes není čas být přikrčený doma v koutě, ale pozvednout se na obranu svobody, ideálů, budoucnosti. Postavit těm tlučhubům opravdovou hráz.
Jsme rozhádaný národ a těžko se shodneme, ale vy jste doslova záruka, že se otočí směr tohoto potápějícího Titaniku a vytáhnete náš národ z hlubin šedivosti, a zapálíte jiskru idealismu, rozumu, snášenlivosti, a opravdové svobody, která je zakořeněná v našich normálních lidech.

Dnes není čas na debaty a hádky, ale je čas se postavit a podpořit vás a rozumné ideály, kdy skončí exekuce, nezaměstnanost, emigrantská nesnášenlivost a vydírání poplatníků zahraničními koncerny a našimi vládci, kteří žijí vysoko nad lidmi a berou nezasloužené odměny. To na rozdíl od vás, který se aspoň snaží zmírnit dopad dluhů zadělané nezodpovědnými panovníky.
VOLÁM, aby se všechen rozumný a zodpovědný lid postavil za vás, na čas přestal dohadovat se o žabomyší věci, ale konečně se semknul kolem osoby, která mnohé napravuje. Jednou pro vždy skončil ten hloupý boj mezi sebou. Každé ty strany a opoziční straničky najdou i kus svého programu ve vaší politice a bylo by na čase postavit se v jeden šik za vás a vytvořit hráz tunelářům, nezodpovědným vládcům, vládním příživníkům a nekonečným tlučhubům. Copak nevidí, že kdyby nebylo bohatých, a mocných, kteří vám hází klacky pod nohy, byli by vaše reformy mnohem dál? Nejde to rychle, ale pomalu připravujete půdu, aby si tato zem přeci jen vydechla. Zrovna tak jako pan Babish byl by dál, kdyby měl více prostoru a nemusel se ohlížet na bohaté a mocné.

Rozumní slušní lidé zvedněte se na obranu pana presidenta, ať jste jakéhokoliv vyznání a jakékoliv strany. To co se děje, je boj proti zlu, proti bezpáteřné anarchii, která u nás už léta bují a je třeba zavést pořádek, odpovědnost a také trocha toho idealismu, vize prosperujícího státu, neuškodí. Mnozí si pletou SVOBODU s ANARCHIÍ zlodějů; Lidé se musí přestat bát, konečně postavit hráz zlu a vyděračství mocných. Pan Macek, váš ideový odpůrce by však udělal pro lidi daleko více, než zazobaní anarchisté. Skoncovat s vladaři, kteří by chtěli pouze utahovat opasky druhým a sami žít vysoko nad národem. Všechny ty malé strany by se měli na čas semknout a ukázat, že určité hodnoty jsou národu dané a svaté. Nikdo nemá právo hodnoty manipulovat, jako třeba pan Putna, či Knížák.Vůbec mi není PUTNA jak se projevuje Putna a všichni jeho podobové by měli být posláni dlouhodobě na rekreaci do Novaja Zemlia. Tam by se také mohl projevit a vykládat ty svoje teorie tučnákům a snad i tulenům.

Nakonec bych dodal: Jen víc takových Zemanů a ne Kožených, Klausů, bláznů, kteří vybraně mluví a nevybraně jednají, kradouc jako straky, jsou nadutí, přemoudřelí jak dědečkovy kšandy.